Gizlilik ve Kullanım Şartları

Gizlilik ve Kullanım Şartları

 

Sitemize kaydetmiş olduğunuz kişisel bilgilerinizin güvenilirliği bizler için her şeyden daha önemlidir. www.lgsatismerkezi.com dan alışveriş yaparken kullandığınız kişisel bilgiler(Teslimat/Fatura adresleri, Tel Numaraları vs.) başka kurum ve kuruluşlarla paylaşılmayacaktır. 

www.lgsatismerkezi.com 'da oluşturduğunuz siparişlerin son derece güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleşmesine ve gizliliğine büyük önem göstermekteyiz. Sitemizde kredi kartıyla yapacağınız alışverişlerde güvenliğiniz için her zaman en son teknolojileri ve en iyi servis sağlayıcıları kullanılır ve sürekli olarak teknolojik değişim ve gelişimler çerçevesinde güncellenmektedir.

Sitemizde kişisel bilgilerinizi girdiğiniz her sayfada ve sipariş ve ödeme işlemleri sayfalarının tümü Rapid SSL* (Secure Socket Layer)güvenlik sertifikası ile şifrelenmektedir. Bu sayfalarda yaptığınız işlemler sırasında kullandığınız tarayıcı (browse) kilitli anahtar seklinde size göstererek doğruluğunu onaylamaktadır. Bu anahtar sayesinde tarayıcınız vasıtasıyla gönderdiğiniz hiç bir bilgi üçüncü şahıslar tarafından görüntülenemez. Ayrıca alışverişlerinizde kullandığınız kredi kartı bilgilerinin hiçbir parçası sistemimizde saklanmamaktadır, ve kredi kartınızı tahsis eden banka haricinde hiç bir kişi tarafından erişilememektedir. Güvenli bölgede girilen kredi kartı bilgileriniz; ilgili bankanın ödeme onaylama sistemine yönlendirilir ve bankanızdan gelen mesaja göre siparişiniz işleme alınır.

Sitemizde, Türkiye'nin en yaygın online ödeme altyapısı Garanti (Bonus) Sanal Pos, Finansbank (CardFinans) Sanal Pos, Akbank (Axess) Sanal Pos, İşbank (Maximum) Sanal Pos, Yapı Kredi (World) Sanal Pos, HSBC (Advantage) Sanal Pos ve Bank Asya (Asya Card) Sanal Pos'ları kullanılmaktadır.

www.lgsatismerkezi.com sitemizde tüm bankaların kredi kartlarını kullanabileceğiniz gibi, bankanız tarafından oluşturabileceğiniz Sanal Kart** ile alışveriş yapabilirsiniz.

Sitemizden yapılan alışverişlerde kredi kart sahiplerinin güvenliği ilk planda tutulmaktadır. www.lgsatismerkezi.com verilen siparişlerin ödeme/fatura/teslimat adres bilgilerinin kontrolünü gerçekleştiren Kredi Kartları Sahtekarlığı (Fraud) birimi ile güvenliğinizi kontrol altında tutmaktadır.


*SSL (Secure Socket Layer) nedir ?

SSL GÜVENLİĞİ (Secure Socket Layer), SSL network üzerindeki bilgi transferi sırasında güvenlik ve gizliliğin sağlanması amacıyla Netscape tarafından geliştirilmiş bir güvenlik protokolüdür. 1996 yılında 3.0 versiyonunun çıkarılmasıyla hemen bütün Internet tarayıcılarının (Microsoft Explorer, Netscape Navigator vb) desteklediği bir standart haline gelerek geniş uygulama alanları bulmuştur. SSL gönderilen bilginin kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur. İşlemler sürecinde, güvenli bir sitede olduğunuzu anlamak için iki şeye dikkat etmeniz gerekmektedir: Bunlardan biri, browserınızın altında bulunan bir anahtar ya da kilit simgesidir. Buna ek olarak içinde bulunduğunuz sayfanın adresinin başındaki http://, https:// olarak değişir. Bunlar, güvenli bir alanda olduğunuzun göstergesidir.

www.lgsatismerkezi.com dan yaptığınız alışverişlerde kişisel bilgileriniz, kredi kartı numaranız ve sizin için önemli ve gizli kalması gereken diğer bilgiler, tüm dünyada güvenle kullanılan 128 bit SSL (Secure Socket Layer) şifreleme teknolojisi ile korunmaktadır.

Netscape Navigator, Microsoft Internet Explorer, Mozilla, Opera gibi modern web tarayıcılar SSL Protokolü' nü desteklemektedir.

**Sanal Kart Nedir?

Sanal Kart Nedir?

Sanal kart, internet ortamında alışverişte riski sıfıra indirmek amacıyla, kredi kartı yerine kullanılmak için tasarlanmış bir karttır. Sanal kartlar, bankanın kredi kartı sisteminde fiziksel bir kartmış gibi sanal olarak tanımlanırlar, fiziksel olarak mevcut değildirler. Ancak bazı bankalar kullanıcıya kolaylık olsun diye kartın kartondan yapılmış bir benzerini gönderebilirler. Kartın anlık limitini, kart sahibi belirler.

Nasıl Kullanılır?

Örneğin; 250 TL'lik bir dijital fotoğraf makinesi beğendiniz. Sadece bu ürünü satın alacaksınız. 7500 TL limitli bir kredi kartınız var ve bu kartı internet ortamında kullanarak riske etmek istemiyorsunuz. Bu kartınız için bankanıza şube, telefon şubesi ya da internet şubesi üzerinden vereceğiniz basit bir talimatla "0" (sıfır) TL limitli sanal bir kart oluşturursunuz. Yapacağınız 250 liralık alışveriş için, sadece o anlık 250 TL'ye limitinizi yükseltirsiniz ve Mail Order veya Online Kredi Kartı Alışveriş yöntemiyle, satın alacağınız dijital fotoğraf makinenizi alırsınız. Bedel sanal kartınızdan tahsil edilir, asıl kredi kartınızın limiti 7250 TL'ye düşer ancak alışveriş apayrı bir kart numarasına, son kullanma tarihine ve güvenlik numarasına sahip sanal kartınızdan yapılmış olur. Alışveriş tamamlanır tamamlanmaz, sanal kartınızın limiti tekrar "0" (sıfır) TL olacaktır. Ta ki, siz yeni bir ürün beğenip, alışveriş için yeni bir limit tanımlayıncaya kadar... İşte sistem bu kadar basit ve güvenli çalışır. 

Avantajları Nelerdir?

Hiçbir sanal kart, bir kredi kartı gibi fiziksel bir kart değildir. Dolayısıyla, kullanıcı kartını yanında taşıyıp gittiği restoran veya marketlerde o kartı kullanamaz.

Bir sanal kartta limiti kullanıcı istediği zaman değiştirebilir, dolayısıyla kart numarası çalınsa bile o karttan sadece o limit kadar alışveriş yapılabilecektir! Genelde, kart limiti kullanılmadığı zaman "0"a getirildiği için de kartın numarasının çalınması gibi bir dert kalmamaktadır.

Sanal kartı, tüm bankalar ücretsiz olarak sunmaktadır. Tüketici için güzel bir avantajı da sanal kartın yıllık kart ücretinin olmamasıdır.

Nasıl Başvurulur?
Sanal Kart almak ve kolaylıkla kullanabilmeniz için öncelikle internet bankacılığından yararlanıyor olmalısınız. Bankaların çoğunda internet şubesinden anında sanal kart açabiliyorsunuz.

E-Posta Almak İstemiyorum

Size gelen duyuruları almak istemiyorsanız [email protected] adresine boş bir mail atmanız yeterlidir.

I.GİZLİLİK

Elektronik posta adresiniz, hiçbir gerekçe ile başka kuruluşlara dağıtılmayacak ve reklam, tanıtım, pazarlama yapmak amacıyla kullanılmayacaktır.

www.lgsatismerkezi.com 'a verdiğiniz üyelik bilgileri ve kişisel bilgiler, onayınız dışında, diğer üyelere ve üçüncü kişilere açılmayacaktır. Ancak bu bilgiler, müşteri profili belirlemek ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanılabilecektir.

Sisteme girdiğiniz tüm bilgilere, www.lgsatismerkezi.com dışında sadece siz ulaşabilir ve bunları sadece siz değiştirebilirsiniz. Bir başka Kullanıcı 'nın , sizinle ilgili bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir.

II.GİZLİLİK İLKELERİ

A. Site, kullanıcılarına daha iyi hizmet verebilmek amacıyla bazı kişisel bilgilerinizi (isim, yaş, ilgi alanlarınız, e-posta vb) sizlerden talep etmektedir. Site bilgisayarlarında toplanan bu bilgiler, dönemsel kampanya çalışmaları, müşteri profillerine yönelik özel promosyon faaliyetlerinin kurgulanması ve istenmeyen e-postaların iletilmemesine yönelik müşteri sınıflandırma çalışmalarında sadece Site bünyesinde kullanılmaktadır.
B. Site, üyelik formlarından topladığı bilgileri, söz konusu üyenin haberi ya da aksi bir talimatı olmaksızın, üçüncü şahıslarla kesinlikle paylaşmamakta, faaliyet dışı hiçbir nedenle ticari amaçla kullanmamakta ve de satmamaktadır.
C. Site, e-posta adresleri ve üyelik formlarında istediği kişisel bilgilerin haricinde site kullanımı sırasında izlediği, ziyaretçi hareket ve tercihlerini analiz ederek yorumlamaktadır. Kişisel bilgiler içermeyen bu istatistiksel veriler, Site müşterilerine daha özel ve etkin bir alışveriş deneyimi yaşatmak amacıyla Site iş ortakları ile paylaşılabilmektedir.
D. Site üyesi olduğunuz andan itibaren aksi tarafınızdan talep edilmediği sürece beli periyotlarla bilgilendirme e-mailleri, e-mail adresinize gönderilecektir. Dilediğiniz zaman bu e-maillerle ilgili değişiklik yapma, hizmetten vazgeçme ve yeniden başlatma hakkınız bulunmaktadır. Bu e-maillerin içeriği, satın almış olduğunuz ürün veya ürünlerle ilgili bilgiler, ilgileneceğinizi düşündüğümüz diğer diğer ürünler, 3. kişilerin reklamlarını ve benzeri bilgileri içerebilir. Demografik bilgileri, sitemizi kullanıcılarımızın ilgi alanlarına uyarlamak için kullanmaktayız. Bu bilgiler, reklamların hedef kitleye uyarlanabilmesini temin etmek maksadıyla yalnızca diğer kullanıcılara ait bilgilerle birlikte olmak üzere reklam verenlerle paylaşılabilir. Bu bilgilerde herhangi bir şekilde kişisel bilgi verilmez, sadece grup olarak kullanıcı eğilimleri ile ilgili bir takım çıkarımlar yapmak ve segmentasyon amacıyla kullanılır.
E. Müşteri bilgileri, ancak resmi makamlarca usulü dairesinde bu bilgilerin talep edilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince resmi makamlara açıklama yapmak zorunda olduğu durumlarda resmi makamlara açıklanabilecektir.
F. Müşterinin sisteme girdiği tüm bilgilere sadece Müşteri ulaşabilmekte ve bu bilgileri sadece Müşteri değiştirebilmektedir. Bir başkasının bu bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir.

obicode web tasarım
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır